Kominy izolowane

image005

Co jest takiego wyjątkowego w dwuściennych kominach izolowanych? Świetnie sprawdzają się wtedy, gdy zawodzi zwykły komin. Na przykład kiedy tradycyjny komin ceramiczny ma zbyt mały przekrój lub wysokość, a więc nie gwarantuje prawidłowej pracy urządzenia grzewczego.

W jakich jeszcze sytuacjach warto pomyśleć o kominie izolowanym?

  • jeśli w budynku nie ma tradycyjnego komina
  • jeśli jego budowa jest niemożliwa bądź nieopłacalna
  • jeśli wszystkie kominy są już zajęte

To nie wszystko. Komin izolowany można zainstalować bez pozwolenia na budowę, gdyż montuje się go na ścianie, bez podstawy stawianej na ziemi. To znacznie ułatwia i przyspiesza prace instalacyjne. Co więcej, taka konstrukcja nie wymaga stosowania konwencjonalnych materiałów ceramicznych.

Jaki układ odprowadzania spalin zastosować? Jest możliwa jedna z trzech opcji:

  • instalacja elementów częściowo wewnątrz budynku, z odpowiednim wyprowadzeniem na zewnątrz
  • instalacja elementów na elewacji budynku, z wykorzystaniem ściany zewnętrznej jako konstrukcji nośnej oraz z wyprowadzeniem komina ponad dach budynku
  • wykonanie wolnostojącego komina na odrębnej konstrukcji nośnej

Nasz komin dwuścienny składa się z następujących elementów:

  • wewnętrznego przewodu spalinowego lub wentylacyjnego
  • warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej (ma grubość aż 50 mm, więc jest bardzo wytrzymała na temperaturę)
  • płaszcza zewnętrznego (możemy go wykonać z blachy nierdzewnej, ocynkowanej, powlekanej lub innej, w zależności od Twojego życzenia)

Jeśli masz urządzenia grzewcze opalane gazem lub olejem opałowym, wybierz wersję kwasoodporną, zrobioną z blachy o grubości 0,6 mm. Natomiast jeśli jako opał wykorzystujesz węgiel, drewno lub materiały drewnopochodne, rewelacyjnie sprawdzi się wersja żaro-kwasoodporna, z blachą o grubości 0,6-0,8 mm.

Poszczególne części systemu połączyliśmy kielichowo. Stosując odwrócone kielichy płaszcza zewnętrznego względem płaszcza wewnętrznego, wyeliminowaliśmy ryzyko dostania się do środka wody opadowej. Dodatkową szczelność zapewnia nowatorska metoda spawania plazmowego.

O najwyższej jakości oferowanych produktów świadczy posiadany przez nas certyfikat CE. Ponadto stosujemy normę PN-EN 1856-2:2009.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Kominy izolowane i akcesoria

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać