Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

fd1_981

Chcesz w tym samym czasie ogrzać pomieszczenie i wodę użytkową? Właśnie w takim przypadku proponujemy wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Wybierz odpowiedni kominek i gotowe.

Jak to działa? Korpus takiego kominka ma dwie ścianki. Pomiędzy nimi swobodnie przepływa woda, a całą konstrukcję otacza specjalny płaszcz wodny, który znakomicie gromadzi ciepło wydobywające się z paleniska. Wysoką temperaturę przekazuje wodzie, a ta trafia do reszty instalacji grzewczej. To nie wszystko. Krążąca wężownicą woda użytkowa szybko się nagrzewa i można z niej do woli korzystać. W ten sposób nie tylko znakomicie ogrzejesz dom, ale również zaoszczędzisz.

Proponujemy jeden z dwóch układów takiego kominka:

  • otwarty:

Posiada specjalny zbiornik, przez którego otwór przepływa powietrze. Takie rozwiązanie utrzymuje odpowiedni poziom ciśnienia wody, a tym samym zapobiega wystąpieniu awarii.  Nie ma też ryzyka przelania, gdyż rura odpływowa usuwa nadmiar wody.

  • zamknięty:

Ma zamknięte naczynie wyrównawcze charakteryzujące się dużą odpornością na wysokie temperatury. Specjalna wężownica zabiera nadmiar ciepła, by nie doszło do przegrzania. Poza tym dzięki dopływowi zimnej wody daje możliwość natychmiastowego schłodzenia systemu.

Jeżeli  zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością porozmawiamy o rozwiązaniu najlepszym dla Ciebie.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

PARTNERZY HANDLOWI

logo-kratki
logo-hajduk
logo-flamma
logo-charnwood

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać