Piece wolnostojące

koza2

Piece wolnostojące, zwane potocznie kozami, nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, ale również dzięki swemu wyglądowi świetnie wpasowują się w każde otoczenie. Możesz wybrać jeden z wielu wzorów, kolorów i kształtów.

Piec wolnostojący oddaje ciepło poprzez całą swoją powierzchnię i posiada moc pozwalającą na ogrzanie nawet bardzo dużego pomieszczenia. Zamknięta komora spalania minimalizuje ryzyko wydobywania się szkodliwych spalin.

Najczęściej jako materiał opałowy stosuje się drewno i materiały drewnopochodne, ale w niektórych piecach można też wykorzystywać węgiel kamienny.

Jeśli nie masz gdzie zainstalować kominka albo taka instalacja jest zbyt droga, pomyśl o piecu wolnostojącym. Da się go zamontować łatwo i niemal wszędzie, a w razie potrzeby szybko zdemontować i przestawić w inne miejsce.

Oferujemy piece wykonane z dwóch rodzajów materiałów

Piece żeliwne

Produkują bardzo duże ilości ciepła. Dzięki wnętrzu wyłożonemu cegłą szamotową ciepło utrzymuje się długo po wygaśnięciu żaru. Spaliny są odprowadzane do przewodu kominowego poprzez boczną, tylną lub górną ściankę. Co więcej, piece żeliwne zazwyczaj mają ładne, dekoracyjne wzory, więc nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale również je ozdabiają.

piece-wolnostojace-3

Piece stalowe

Emitują ciepło niemal natychmiast po rozpaleniu ognia, ale po wygaśnięciu nie utrzymują go zbyt długo. Jednak można zadbać o akumulowanie ciepła poprzez zastosowanie kamiennych kafli albo okładzin ceramicznych. Poza tym mimo tej samej powierzchni grzewczej jak w piecach żeliwnych, piece stalowe są dużo lżejsze i mają o wiele wyższą temperaturę ścianek.

Piece wolnostojące

Wciąż nie wiesz, na jaki rodzaj pieca się zdecydować? Chcesz o coś dopytać? Służymy pomocą. Wystarczy się z nami skontaktować.

PARTNERZY HANDLOWI

logo-kratki
logo-hajduk
logo-flamma
logo-charnwood

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać