Wkłady kominowe turbo

turbod

Do czego służy specjalistyczny system kominowy TURBO? Bezpiecznie odprowadza spaliny z pieców z zamkniętą komorą spalania.

Kotły grzewcze wykorzystują zjawisko kondensacji pary wodnej powstałej podczas spalania, a system TURBO ma za zadanie odprowadzać powstałe spaliny. Schładzając i wykraplając parę wodną, można odzyskać część ciepła znajdującego się w spalinach.

Jak dokładnie to działa? Kotły z zamkniętą komorą spalania funkcjonują na zasadzie nadciśnienia. Spaliny nie są zasysane przez komin, ale wydmuchiwane przez kocioł. W związku z tym kominy muszą być maksymalnie szczelne. Ale bez obaw! O niezawodną szczelność dbają silikonowe uszczelki zamontowane w kielichach rur spalinowych.

Piece pracujące w tej technologii nadają się do instalacji w bardzo małych pomieszczeniach. Możesz mieć pewność całkowitego bezpieczeństwa konstrukcji, gdyż stosujemy hermetyczną komorę spalania.

System TURBO produkujemy w trzech wyjątkowych wersjach.

Pierwsza, jednościenna, składa się ze starannie dobranego zestawu rur i kształtek montowanych w istniejących kominach ceramicznych. Rury wypychają spaliny, a komin zasysa powietrze do pieca. Co ważne, komin ceramiczny musi być czysty, gdyż zanieczyszczenia zassane razem z powietrzem mogą spowodować uszkodzenia. Dlatego lepiej nie montować tej wersji w kominach stosowanych wcześniej do pieców na paliwa stałe.

Druga wersja, dwuścienna z izolacją, wykorzystuje solidne rury i kształtki o przekroju kołowym. Zawiera rurę wewnętrzną (doprowadzającą spaliny), izolację termiczną oraz płaszcz zewnętrzny. Ten system sprawdza się idealnie, gdy brakuje tradycyjnego komina, w którym można umieścić wkład.

Natomiast trzecia wersja, powietrzno-spalinowa, stanowi strukturę złożoną z dwóch koncentrycznych rur: zewnętrznej oraz wewnętrznej, która wyrzuca spaliny. Piec zasysa potrzebne do spalania powietrze przez przestrzeń między rurami. Taki system świetnie funkcjonuje w brudnych, używanych kominach ceramicznych oraz samodzielnych kominach wewnętrznych do dalszej zabudowy. Ponadto nadaje się do wyrzutu spalin bezpośrednio przez ścianę budynku.

Masz pytania lub wątpliwości? Nie wiesz, którą wersję wybrać? Zapraszamy do kontaktu!

Wkłady kominowe turbo

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać